Predsednik Vučić u poseti Srednjobanatskom okrugu

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić i predsednik Skupštine AP Vojvodine Ištvan Pastor obratili su se večeras građanima u centru grada u sklopu kampanje “Budućnost Srbije” u okviru koje su danas obišli Srednjobanatski okrug.
 
 
 
Predsednik Vučić je, između ostalog rekao da je bilo mnogo procedura da najveća investicija , kineski Šandong Linglong, dođe u Zrenjanin.
- Posle nemačkog Drekslmajera, ljudi su računali, potrebno je još dve ili tri investicije, Banat je nekako najbrže propadao u Vojvodini i čini mi se nigde nije bilo potrebno da dođe ovakva investicija. Ne znam da li razumete, ali, milijarda koju ćete videti u narednim godinama u potpunosti će promeniti Zrenjanin i Banat, to je toliko novca da će u svakom segmentu osetiti promena, i ne samo u Zrenajninu, već i Žitištu, Novom Bečeju, Crnji, kao i delu titelske opštine. U toj fabrici radiće 1.200 ljudi, a već danas imamo dogovor sa još dve fabrike, koje će zaposliti još ljudi i koje će uložiti 140 miiona evra u Zrenjanin. I to nije sve, nastaviće oni da dolaze, ali ćemo ih moliti da to drugačije razude, da jedna investicija ode u Novi Bečej, još jedna u Sečanj, da nešto ode u Žitište, da nam Banat bude među najbogatijima, a ne najsiromašnijim. Ne zaboravite da smo u Pančevo doveli CTF, a borili smo se, i to ne dolaze preko noći. Ti ljudi dolaze jer ovde imaju dobre uslove, zato što su ovde vredni i marljivi ljudi i zato što država ima novca da to pomogne i traži najbolje - rekao je predsednik Vučić.
 
 
 
Podsetio je da je danas ambasadorka Kine rekla da Srbija nije bila na prvoj listi za investiranje, već treća, ali da su učinjeni napori da pobedimo Rumune i Poljake i dovedemo Linglong u Srbiju.
- A ja znam da mnogi od vas danas i ne vide šta će to sve značiti za Zrenjanin, to su tektonske promene za Zrenjanin. Svaka čast Drekslmajeru i Goranu Kneževiću koji ih je doveo, hvala im na svemu, ali, da se niko ne naljuti, to je za Linglong sitnica, za Linglong koji pravi gume i za Folksvagen. Moliću Kineze, nisu nam velike šanse, da nam pomognu i boriću se da Folksvagen dođe u Srbiju. Lako mi danas popravljamo ono što je loše ostalo  iz prethodnog perioda, 1997. godine u Sečnju su krenuli da grade halu za našu decu, a za 7 dana daćemo 170 miliona da je završe , kao i za prečistače za kanalizaciju. Ono što je za vas u Zrenjaninu važno jeste da ćemo za manje od godinu dana, kada završimo sve papire, krenuti u brzu gradnju auto puta Zrenjanin Beograd, i Zrenjanin Novi Sad i da time privlačimo nove investitore, ne samo za vaš grad već i za Severnobanatski okrug - kazao je predsednik Vučić.
 
Govorio je i o tome da je Zrenjanin nekada biuo jedan od najboljih industrijskih centara, ali da je  opljačkan lošim privatizacijama. 
 
Predsednik Vučić je, obraćajući se Zrenjanincima, podsetio i na izgrađene puteve i planove koji će biti uskoro realizovani.
 
 
 
 
Građanima se obratila i predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić koja je takođe govorila o uspesima postignutim u prethodnom periodu. Kazala je i da je dolazak Linglonga u naš grad jedan od rezultata Vlade kojim se ponosi. 
 
Na značaj dolaska Linglonga u naš grad govorio je i Ištvan Pastor, koji je rekao da je danas veliki dan za Srednjobanatski okrug i Zrenjanin, ali i Vojvodinu i Srbiju.
- Ovde je danas započeta velika investicija, ne samo što se tiče ukupnog iznosa, već i prespektiva, ali i zbog toga što je to potvrda od strane investitora da je Srbija stabilna zemlja koja ima svoju budućnost - poručio je Pastor.
 
Rekao je i da je mađarska zajednica ponosna na svoj doprinos kada je reč o razvoju Srbije i da se vojvođanski Mađari u srednjem Banatu osećaju kao svoji na svome i da im je stalo do toga da sačuvaju sopstveni identitet i škole, kulturu, jezik i medije. 
- Mi smo u proteklim godinama značajne napore činili da osnažimo svoje porodice i zahvaljujem što nikakva politička prepreka nije stavljena ispred tog cilja, a to je dobro i za napredak zemlje jer te investicije služe za razvoj zemlje - naveo je on.
 
 
 
Pre obraćanja u centru Zrenjanina, predsednik Srbije posetio je još tri opštine Srednjobanatskog okruga - Sečanj, Žitište i Novi Bečej. Na teritoriji Grada Zrenjanina, u Lazarevu, posetio je Udruženje pčelara “Cvet Banata”, obišao izložbu njihovih proizvoda i zajedno s ministrima u Vladi Republike Srbije Branislavom Nedimovićem i Goranom Kneževićem razgovarao s lokalnim pčelarima. Obratio se potom i građanima tog naseljenog mesta. 
 
Govoreći o značaju i koristi pčelarstva za razvoj poljoprivrede i benefitima za državu, Vučić je obećao dalju podršku države, jer od pčelarske proizvodnje, posredno i neposredno, može da se zaradi čak 150 miliona evra.