Градска власт

 

Градоначелник

Чедомир Јањић

Рођен 4. марта 1972. године. Дипломирани је економиста, запослен у АМСС - АМД "Петар Драпшин" у Зрењанину.

Био је одборник Скупштине општине Зрењанин, потом Скупштине града Зрењанина, у два сазива и у периоду новембар 2006. - мај 2008. године члан Привременог органа општине Зрењанин. У периоду од 6. јула 2012. до 12. јуна 2014. године налазио се на функцији заменика градоначелника.

Председник је Црквене општине Клек. Ожењен, отац два сина. Члан је Српске напредне странке.

За градоначелника Зрењанина први пут изабран 12. јуна 2014. године, а потом и 24. маја 2016. године.

Заменик градоначелника

Саша Сантовац

Рођен 25.06.1975. у Зрењанину.

По занимању машински инжењер. Покрајински посланик у два сазива и одборник и у претходном сазиву Скупштине града.

За заменика градоначелника Зрењанина у другом мандату изабран 13. септембра 2016. године.

Ожењен, отац једног детета.

Члан је Српске напредне странке.

Чланови градског већа:

 

Радован Вишекруна

Рођен је 09.11.1954. године. По струци је дипломирани правник. Има радни стаж од 37 година, запослен је у Фонду за пензијско и инвалидско осигурање као Контролор нацрта решења. Ожењен је, отац троје деце и деда троје унучади.

Члан је Партије уједињених пензионера Србије.

Славиша Влачић

Рођен, живи и ради у Зрењанину, по звању мастер инжењер машинства, тренутно на постдипломским студијама на Факултету техничких наука у Новом Саду за звање специјалиста струковни инжењер електротехнике и рачунарства. Запослен је у компанији “Телеком Србија”, као шеф службе за мрежне операције Зрењанин.

Ожењен је, отац двоје деце.

Члан је Српске напредне странке.

Драган Вујовић

Рођен је 12.02.1961. године. По струци је дипломирани електроинжењер. Има радни стаж од 29 година, запослен је у СМ "Инжењеринг"-у. Био је члан Општинског  већа од 2000. до 2004. године, а од 2004. до 2009. године био је члан Савета за стратешки развој града Зрењанина. Члан је Скупштине инжењерске коморе Србије.

Ожењен је и отац двоје деце.

Члан Градског већа и у претходном сазиву. Нестраначка је личност.

Ђорђе Јанку

Рођен је 27.04.1966. године. По струци је специјалиста епизоотиологије. Запослен је у Ветеринарском специјалистичком институту Зрењанин.

Др Миле Ковачевић 

Рођен је 1966. године у Зрењанину. По струци је доктор медицине, специјалиста за плућне болести. Запослен је у Специјалној болници за плућне болести "Др Васа Савић" Зрењанин, као шеф Одсека болести туберколозе.

Био је члан Градског већа у два мандата од 2004. до 2012. године и одборник Скупштине града Зрењанина од 2012. до 2016. године.

Члан је Српске напредне странке.  

Перо Пилиповић  

Рођен 13.02.1970. године у Зрењанину. По струци је дипломирани економиста. Запослен је у Градској управи града Зрењанина од 1997. године, распоређен као самостални стручни сарадник на пословима праћења утрошка средстава од накнаде за коришћење минералних сировина и пословима сарадње са насељеним местима у Одсеку за пољопривреду и рурални развој Одељења за финансије. Од 2000. до 2012. године био је члан, а затим и председник Фонда нафтне ренте.

Ожењен је и отац једног детета. Нестраначка је личност.

Јожеф  Стојко

Рођен 1975. године, професор математике у основној школи "Серво Михаљ" у Мужљи. 

Члан Градског већа и у претходном сазиву.

Ожењен, отац двоје деце.

Члан је Савеза војвођанских Мађара.

Драган Вулешевић

Рођен 22.05.1958. године у Зрењанину. Завршио Гимназију Коча Коларов у Зрењанину. Студирао на Филозофском факултету у Београду. Радио од 1989. године у Туристичкој оргнизацији Компас Југославија а потом као директор ЈП Туристички центар града Зрењанина.

Ожењен, отац двоје деце.

Члан Социјалистичке партије Србије.

Сања Журж Недељков

Рођена 10.06.1989. у Зрењанину. Живи у Ботошу. Завршила Педагошки факултет у Сомбору 2012. године, смер дипломирани учитељ а потом и добила звање мастер учитељ-методичар математике.
Удата.

Члан Социјалистичке партије Србије.

 

Слике

  • /uploads/attachment/strana/2/gradska_vlastGrad_Zrenjanin_091.jpg